Karunesh

Niemiecki kompozytor, Bruno Reuter w 1979 roku wyjechał do Indii. Zainspirowany kulturą Indii i hinduską religią przeszedł inicjację i zmienił imię na Karunesh, co oznacza współczucie. Obecnie mieszka na Hawajach.

avatars-000003182933-3qs7lv-crop

Indie znacznie wpłynęły na jego twórczość, wiele utworów zawiera tradycyjne hinduskie dźwięki. Kiedy go odkryłam już dobrych kilka lat temu, słuchając najpierw jego muzyki, byłam zaskoczona, że jest Niemcem a nie Hindusem z pochodzenia. Jak widać nie trzeba pochodzić z danego kraju, wystarczy go czuć i potrafić przerobić swoje emocje w dźwięki.

Inner-Peace-Print-C12191312

Jak sam mówi, w swojej muzyce chce połączyć dźwięki różnych kultur.  Tak je dopasować do siebie, aby płynęły razem. Muzyka to jedyny język na świecie, którego rozumieją wszyscy, pomimo kultur, religii i wierzeń. Można dzięki niej dotrzeć do każdego. Wynikiem, czego są albumy takie jak Joy of Life. Na swoim koncie ma już ponad 20 płyt z gatunków World Fusion, New Age i Meditation.

Jego muzyka dotyka duszy, łapie za serce, i rozluźnia ciało. Świetnie się przy niej pracuje, czyta książki i rozmyśla :)

Na stronie http://www.karuneshmusic.com/ możecie posłuchać kawałków jego utworów, a na YT możecie się rozkoszować całością :) Szczerze polecam np. Morning Celebration, jeden z moich ulubionych.

Miłego słuchania :)