Byle dalej

Świetna książka! Kto czytał, pewnie się ze mną zgodzi, a kto tego jeszcze nie zrobił to zachęcam do kupna i zagłębienia się w tą jakże fascynująca podróż w 888 dni przez 3 kontynenty!

90083478 byle dalej.indd

EPMDSC_1801

zdjęcie pochodzi z książki „Byle dalej”

Autorzy, dwoje trzydziestolatków, Marta Owczarek i Bartłomiej Skowroński, na co dzień pani adwokat i pan manager, rzucili pracę, dotychczasowe życie i wyruszyli w poszukiwaniu przygód. Przejechali 24 kraje Azji, Australii, Nowej Zelandii, Ameryki Południowej i wysp Pacyfiku. Podróżowali pieszo, na rowerach, skuterach, motocyklach i samochodem. Po drodze kupując i sprzedając kolejne środki transportu, zwiedzali także miejsca, do których ciężko dotrzeć miejscową komunikacją. Zdani tylko na siebie i na lokalnych ludzi, nie zawsze miło nastawionych do białych gości, w trudnych warunkach, w ulewie, czy słońcu brną przed siebie z uśmiechem na twarzach. 

Książkę czyta się jednym tchem, napawa optymizmem, a jej autorzy to para pozytywnie zakręconych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych! Jest napisana bardzo przystępnym i prostym, a zarazem ciekawym językiem, z dużą dawką humoru. Poczucie radości, niezależności i wolności da się odczuć na każdej wręcz kartce. Do tego przepiękne zdjęcia i miłe dla oka wydanie, sprawa, ze chce się ją pożreć w całości od razu.

Jedna z moich ulubionych pozycji podróżniczych. Przeczytałam raz i na pewno jeszcze do niej kiedyś wrócę. Was także zachęcam, na pewno nie będziecie zawiedzeni. :)

„Idę na wskazane miejsce i to jest błąd. Nagle cała klasa rusza na mnie, żeby być na zdjęciu za rękę z białasem albo chociaż dotknąć głowy, włosów, nogi, czegokolwiek! Wreszcie nie wytrzymuje ciężaru. Padam na ziemię, a nade mną kłębią się dzieciaki. Czuję się jak broniący piłki zawodnik All Blacks, ledwo mam czym oddychać. W końcu kobieta jakimś cudem ściąga ze mnie uczniów, znów widzę światło…” cyt. Marta Owczarek

888_byledalej_rzeszow_01