O mnie


Nazywam się Ania, jestem miłośniczką podróży z plecakiem i koniecznie aparatem!  Od początku towarzyszy mi Nikon D40. Sprzęt dość wiekowy, ale przywiązałam się do niego, a po drugie jest stosunkowo lekki, co podczas podróży jest dużym plusem. Niedawno zastąpiony przez Nikona D5100, który również sprawdza się znakomicie a do tego mogę rejestrować obrazy ruchome ;)

Odwiedziłam już  m.in. Wietnam, Indie, Sri Lankę, Chiny, Tajlandię, Kambodżę, Czarnogórę, Egipt i Tunezję, Niemcy, Hiszpanię, Włochy, Grecję i mam nadzieję, że moja lista będzie się stale powiększała.

Mieszkam obecnie w Opolu, a moje wojaże po Azji dzielę z najlepszą kompanką podróży Olą. Dogadujemy się w 100% i obie zakochałyśmy się w tym kontynencie. Jesteśmy też zgodne co do jednego – podróże na własną rękę, bez biur podróży, bez hoteli z *, a wręcz przeciwnie im taniej tym lepiej. Zdarzało nam się sypiać z pluskwami, pchłami i karaluchami, ale teraz jest o czym opowiadać :)  Czas i budżet ograniczony. Żałujemy bardzo, że urlop w pracy to tylko 26 dni, co ogranicza w pewien sposób, bo tyle się przecież chce zobaczyć w nowym kraju.

Postanowiłam założyć tego bloga, żeby móc dzielić się z Wami tym co doświadczyłam, zobaczyłam i przeżyłam. Na podstawie tego możecie sami zdecydować gdzie warto pojechać lub nie. Staram się też zamieszczać informacje, które pomogą Wam w zorganizowaniu własnego wypadu.

Jeśli macie pytania, albo chcielibyście współpracować ze mną piszcie śmiało – zakładka Kontakt. Na każde odpowiem z miła chęcią.

Miłego czytania i wirtualnego podróżowania ze mną po Azji :)