O mnie


Mam na imię Ania, jestem miłośniczką podróży z plecakiem i koniecznie aparatem! Od początku towarzyszy mi Nikon D40. Sprzęt dość wiekowy, ale przywiązałam się do niego, a po drugie jest stosunkowo lekki, co podczas podróży jest dużym plusem. Niedawno zastąpiony przez Nikona D5100, który również sprawdza się znakomicie a jego dodatkowym atutem jest możliwość nagrywania ruchomego obrazu ;)

Odwiedziłam już  m.in. Wietnam, Indie, Sri Lankę, Chiny, Tajlandię, Kambodżę, Laos, Czarnogórę, Egipt i Tunezję, Niemcy, Hiszpanię, Włochy, Grecję i mam nadzieję, że moja lista będzie się stale powiększała.

Mieszkam obecnie w Opolu, a moje wojaże po Azji dzielę z najlepszą kompanką podróży Olą. Dogadujemy się w 100% i obie zakochałyśmy się w tym kontynencie. Jesteśmy też zgodne co do jednego – podróże na własną rękę, bez biur podróży, bez hoteli z *, a wręcz przeciwnie im taniej tym lepiej. Zdarzało nam się sypiać z pluskwami, pchłami i karaluchami, ale teraz jest o czym opowiadać :)  Czas i budżet ograniczony. Bardzo żałujemy, że mamy do dyspozycji w roku zaledwie 26 dni.

Bloga założyłam, żeby móc dzielić się z Wami tym co doświadczyłam, zobaczyłam i przeżyłam ale także dla siebie jako swoisty pamiętnik multimedialny. Na podstawie tego możecie sami zdecydować gdzie warto pojechać lub nie. Staram się też zamieszczać informacje, które pomogą Wam w zorganizowaniu własnego wypadu.

Jeśli macie pytania piszcie śmiało – zakładka Kontakt. Na każde odpowiem z miłą chęcią.

Miłego czytania i wirtualnego podróżowania po Azji :)